Traseele şi programele de circulaţie, de pe
site-ul Primăriei Hunedoara:
Linia 2 Magistrală: (circuit) Gară - Cantină - Proiectări - Centru Vechi 1 - Piaţă - Teatru - Gambrinus - Stadion - Bucegi - B-dul Dacia - bl.20 - B-dul Dacia - bl.38 - Eroilor - Mureşului - Artima - B-dul Dacia - bl. G3 - Poşta veche - Galeriile de artă - Piaţă - Str. Revoluției (Primărie Hd) - Cantină - Gară
Linia 3 OM: (circuit) Gară - Cantină - Proiectări - Centru Vechi 1 - Piaţă - Spital - Casa Copilului - Casa Vânătorului - Viorele - Trandafirilor nr.25 - Trandafirilor bl.17 - Ştrandului - Păltiniş - B-dul 1848 - Farmacie - Vânătorului 2 - Casa Copilului - Spital - Piaţă - Str. Revoluției (Primărie Hd) - Cantină - Gară
Linia 4 Chizid: (circuit) Gară - Cantină - Proiectări - Centru Vechi 1 - piaţa Obor - Piaţa Unirii - Int.Dacilor cu Dumitru Merticariu - Int.Dacilor cu Alecu Russo - Int.Alecu Russo cu Rotarilor - str. Rotarilor magazin ABC - str. Rotarilor seră flori - Stația Electrică - Școală Hășdat - Int.Decebal cu Tomis - Str. Chizid nr. 24 - Str.Chizid nr.52 - Int Chizid cu Victor Babeş - Int. Victor Babeş cu Brazilor - Int Dr. Marinescu cu Brazilor - Int. Brazilor cu Carol Davila - Spital - Piață - Piață - Spital - Casa Copilului - Casa Vânătorului - B-dul 1848 Farmacie - Kaufland - Int.Avram Iancu cu Moldovei - Gară
Linia 6 Pestiş: (dus) Centru Vechi 1 - Piaţa Obor - Cantină - Hotel Rusca - Fostul LIDL - Fabrica de pâine - Ceangăi - B-dul Dacia bl.20 - B-dul Dacia bl.38 - Gudroane - Izvor - Blocuri Pestiş - Int.Nandru - Pod IUG - Depozit ICSH - Limită Municipiu
(întors): Limită Municipiu - Depozit ICSH - Pod IUG - Biserica Peștișul Mare* - Int.Nandru - Blocuri Pestiş - SPI - Izvor - OE2 - Dacia bl.38 - Dacia bl.18 – Ceangăi - Fabrica de Pâine - Int. Bld. Traian cu str. Avram Iancu - Hotel Rusca - Cantină - Piaţa Obor - Centru Vechi 1
*La întors pentru stația Biserică Peștișul Mare, cursele de la orele 07:00, 13:00, 14:00 circulă doar pe perioada școlii
Linia Zlaşti - Boş - Groş: (dus) Gară - Cantină - Proiectări - Centru Vechi 2 - Parcare privată Castel - Dolomită Var - Fabrica talc - Cămin cultural - Zlaști nr.41B - Intrare Boș - Magazin ABC Boș - Pod 2 stație pompe - Ieșire Boș (stână) - Camping Boș - Groș nr.28 - Izvor Groș – Intersecție sat Ulm - Intersecție Ciulpăz
(întors) Intersecție Ciulpăz - Intersecție sat Ulm - Izvor Groș - Groș nr.28 - Camping Boș - Intrare Boș (stână) - Pod 2 stație pompe - Magazin ABC Boș - Iesire Boș - Zlaşti nr.41B - Cămin cultural - Fabrica talc - Dolomită Var - Parcare privată Castel - Centru Vechi 1 - Facultatea de Inginerie Hunedoara - Cantină - Gară
* Datorită lipsei de călători, cursele de la orele 10:30, 13:30, 17:30, 18:00, 19:30 circulă doar până la stația Stână
Linia Răcăştie: (dus) Gară - Cantină - Proiectări - Centru Vechi 2 - Parcare privată Castel - Depozit - Gazometru - Intrare Răcăștie - Răcăștie nr.35 - Magazin Rumati - Capăt linie
(întors): Capăt linie - Magazin Rumati - Răcăștie nr.35 - Ieșire Răcăștie - Gazometru - Depozit - Parcare privată Castel - Centru Vechi 1 - Facultatea de Inginerie Hunedoara - Cantină - Gară