Mercedes-Benz Citaro Hybrid

Despre autobuzele din Bucureşti

Re: Mercedes-Benz Citaro Hybrid

Mesajde AndreiSYA » Sâm 17 Oct 2020, 11:27

Cand mai efectuezi fotografii, incearca sa prinzi doar vehiculul singur in cadru, fara a fi si alte obstacole.
AndreiSYA

Mesajde 133 » Sâm 17 Oct 2020, 11:49

Usor de zi, greu de facut., stim cu totii cum este traficul in Bucuresti si care sunt sansele sa ai pozitii bune (plus regulamentare conform codului rutier) de fotografiat fara obstacole in miscare intre tine si bus-ul tinta, obstacole a caror incidenta trebuie sa o calculezi ochiometric din presupuneri si aproximari.
Este arhicunoscut ca pozele mele sunt cu titlu informativ legat in primul rand de trafic si de noutatile din trafic, nu pentru listele de vehicule si albumele aferente.
Asa altminteri puteam de exemplu sa stau decor extravagant pe colt la Gara de Nord si sa pozez toate 123-urile care trec intr-o ora, fara obstacole. Dar eu am vrut sa le surprind in decorul Vitan-ului, unde sunt o noutate absoluta, caci la gara deja circulau deja in 133 si 178.
P.S. Intai ofertati ceva mai bun in acelasi context, dupa aia... liber la critici. :twisted:
133

Mesajde AndreiSYA » Sâm 17 Oct 2020, 19:44

S-a vazut ce "decor" au pozele, totusi printre masini nu este unul tocmai bun. Masinile de pe Vitan stim cu toti cum sunt parcate. Si fotografiile in are ne rupem cervicala ce rol au? "Informativ" nu?
AndreiSYA

Mesajde 133 » Sâm 17 Oct 2020, 20:21

Matale nu ziceai ca te duci sa pozezi parcare de la Granitul sau ceva? Bag seama ca te-ai razgandit... sau n-ai stiut ce ar trebui sa pozezi? Ne plictisim pe acasa sau ce? :roll:
130 de poze identice acelasi model de masina, aceeasi culoare, aceeasi locatie, acelasi unghi, numere de inmatriculare consecutive, la ce ne-ar ajuta mai exact? :ugeek:
133

Mesajde AndreiSYA » Sâm 17 Oct 2020, 20:25

Nu dictezi tu pe timpul meu liber ce sa fac. Si nu este vorba ca nu stiu ce sa pozez, dar poate mai avem si locuri de munca in care lucram de zi si noapte, plus treaba pe acasa. Asa ca hai sa incheiem subiectul asta, ca sa nu se ajunga la panarama pe aici. Nu este treaba ta asta, este fix problema mea de ce fac poze si la ce fac. Pot face si 100 de poze la o singura masina. Nu esti tu administratorul acestui forum, ca sa-mi ti evidenta la ce poze fac eu.
Ultima oară modificat de AndreiSYA pe Sâm 17 Oct 2020, 20:27, modificat de 2 ori în total.
AndreiSYA

Mesajde 133 » Sâm 17 Oct 2020, 20:26

Nici matale nu prea poti sa dictezi nimic nimanui. Deci mind your business. Daca te zgarie pozele mele pe retina bagi un block pe 133 si ai scapat de "chinuri". :ugeek:
133

Anterior

Înapoi la Autobuze