Sugestii şi reclamaţii

Sugestii, reclamatii, dar si alte probleme legate de forum si site.

Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Administrator » Mie 24 Oct 2012, 06:28

În acest topic puteţi posta sugestii şi reclamaţii cu privire la forum.
Avatar utilizator
Administrator
Site Admin
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 15:43

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Lun 31 Dec 2012, 18:20

Este posibil ca grupul ,,Utilizatori recent înregistraţi" (utilizatorii cu mai puţin de 10 mesaje) să nu poată trimite mesaje private. Nu ştim de ce, setările sunt făcute astfel încât să poată fi trimise astfel de mesaje. În cazul în care depăşiţi cele 10 mesaje şi tot nu puteţi folosi mesageria privată, vă rugăm să ne anunţaţi postând în acest topic sau pe mail (transportbucuresti.trei(a)gmail.com).
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Lun 31 Dec 2012, 18:33

Vă rugăm să vă verificaţi profilul şi să vă setaţi ora pe GMT+1. Acesta este un bug al phpBB-ului, care consideră ora de iarnă ca fiind cea bună.
Modificarea s-a făcut şi în setările forumului, însă cea de acolo se va aplica doar utilizatorilor înscrişi începând cu acest moment. Administratorii au căutat să modifice manual orele din toate profilurile, însă e posibil să fi omis vreunul.
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Alexandru » Mar 23 Apr 2013, 11:30

Dr2005 scrie:Este posibil ca grupul ,,Utilizatori recent înregistraţi" (utilizatorii cu mai puţin de 10 mesaje) să nu poată trimite mesaje private. Nu ştim de ce, setările sunt făcute astfel încât să poată fi trimise astfel de mesaje. În cazul în care depăşiţi cele 10 mesaje şi tot nu puteţi folosi mesageria privată, vă rugăm să ne anunţaţi postând în acest topic sau pe mail (transportbucuresti.trei(a)gmail.com).


Tot ce trebuie sa mai stie utilizatorii este ca acest forum nu va restrictiona mesageria privata decat individual si la incalcarea regulamentului. Nu vom restrictiona mesageria in totalitate pentru ca ar insemna un abuz asupra celor care au dobandit-o.
Nu poti sa arati ca esti drept in fata unei lumi intregi, daca nu esti drept cu tine insuti si cu persoanele din jurul tau.
http://www.transport-in-comun.ro
Avatar utilizator
Alexandru
Site Admin
 
Mesaje: 271
Membru din: Mar 23 Oct 2012, 14:41
Localitate: Bucuresti -Sector 2

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Mie 24 Apr 2013, 17:34

Da, dar utilizatorii cu mai puţin de 10 mesaje nu pot folosi mesageria privată (decât dacă o activăm noi... se rezolvă uşor printr-un mesaj privat), că aşa e softul făcut. De la 10 mesaje în sus se activează automat.
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Lun 02 Sep 2013, 08:45

Nr. D 6/02.09.2013

De la Tudose Dumitru <...@....com>
Buna seara! Am vazut in aceasta seara ca un cont cu numele Tudose Dumitru de pe forumul dumneavoastra a fost exclus si sters de pe site in iulie a.c.
Vreau sa va atrag atentia, chiar daca e cu intarziere destul de mare ( eu nici macar nu stiam de existenta acestui forum pana in aceasta seara) asupra faptului ca sus numitul cont NU A FOST CREAT DE MINE personal si nu am fost eu cel ce a proferat insulte si alte lucruri pe care le-ati scris in motivarea excluderii.
Eu nu am absolut nici o legatura cu acel cont ce imi poarta numele in mod ilegal, acesta a fost creat in mod special de catre fosti prieteni, actuali dusmani, in scopul discreditarii mele in fata posibililor useri de pe forumul dumneavoastra care ma cunosc si de pe alte site-uri. Am marea rugaminte la dumneavoastra sa publicati cat mai curand acest drept la replica pe forum, chiar daca a trecut de mult timp acel termen de contestare a excluderii, dar, repet, eu nu am stiut pana acum de existenta acestui forum.
De asemenea, as avea marea rugaminte la dumneavostra, daca mai detineti in baza de date, sa-mi transmiteti si mie adresa de e-mail folosita la inscrierea pe forum a sus-numitului cont, precum si IP-ul/urile de pe care s-au postat mesaje pe acest forum, in vederea identificarii de catre organele abilitate a persoanelor care au facut acest lucru si tragerea acestora la raspundere conform legii.

Va multumesc anticipat si va doresc o seara cat mai placuta!
Cu respect, Tudose Dumitru, cel real! Numai bine domnilor si astept raspuns cat mai curand!


Răspunsul:

Bună ziua,

Nu avem cum să verificăm dacă cei din spatele unui cont sunt cei care pretind a fi. Toate sancţiunile sunt date exclusiv pentru comportamentul pe forum, conform regulamentului.
Au fost două conturi, Zofei şi Tudose Dumitru, înregistrate de pe acelaşi IP. La momentul respectiv am încercat trimiterea unui e-mail către cele două adrese de e-mail, adrianzofei@yahoo.com şi sulzerul.0733@yahoo.com. Ambele erau inexistente, mesajul neputând fi trimis (din păcate, dacă activarea se face de către administrator. Au urmat apoi mesajele de pe forum, care acum nu se mai păstrează (s-au păstrat 30 de zile în secţiunea privată, dar termenul a trecut şi au fost şterse).
Pot debloca username-ul ,,Tudose Dumitru" sau vă pot redenumi contul astfel.
Conform Regulamentului, constestaţiile se primesc în 24 de ore de la aplicarea sancţiunii. Într-adevăr, regulamentul e destul de strict (nu ca pe alte forumuri...), inclusiv pentru moderatori, asigurând o bună funcţionare a forumului. Poate unii ar putea considera sistemul birocratic şi greoi (de exemplu, la mail-urile referitoare la forum dăm număr de înregistrare, dar în felul ăsta nu se pierd şi putem să facem referire la ele), dar el funcţionează.
Fiind, totuşi, corespondenţă oficială, o să publicăm mesajul la ,,Sugestii şi reclamaţii".

O zi bună!
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Sâm 03 Mai 2014, 22:06

Am făcut câteva comasări de topice şi mutări de mesaje. Nu s-a şters nimic (cu excepţia unui mesaj postat de 2 ori), dacă nu vă găsiţi mesajele, verificaţi-vă profilul şi folosiţi opţiunea ,,Caută mesajele utilizatorului".
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Kaba Adrian » Sâm 14 Iun 2014, 19:29

Doresc exluderea utilizatorilor Andrey Rocar 1035 si Andrey97 din lipsa de seriozitate pe forum
Kaba Adrian
 

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Dum 15 Iun 2014, 14:46

Decizia asta o să o luăm noi, dacă e cazul (şi, deocamdată, nu e).
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Kaba Adrian » Joi 26 Iun 2014, 22:44

Vreau sa stiu si eu cine mi-a trimis azi la 1 jumate resetare parola, are 24h sa spuna.
Kaba Adrian
 

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Joi 26 Iun 2014, 23:59

Putea să fie oricine, chiar şi dintre cei care nu au cont pe forum. Oricum, dacă nu îţi cunosc adresa de mail cu care te-ai înscris, nu au cum să îţi reseteze parola. Şi chiar dacă o cunosc... fără parola de la contul tău de mail, nu au ce să îţi facă.

S-a făcut astăzi o cerere de resetare de parolă la 13:50, dar nu pentru contul tău.

Anonymous
» Username 79.115.xxx.xxx Joi 26 Iun 2014, 13:50 Parolă utilizator schimbată
» Username

Se vede clar că respectivul nu şi-a mai amintit parola şi a cerut resetare (de aia apare ca Anonymous la început). Nu o să îi dau numele şi IP-ul, avem o politică de confidenţialitate. Dacă ţi-ar fi afectat contul cumva, luam măsurile necesare.

Tu apari doar că ţi-ai schimbat parola:
Kaba Adrian 95.xxx.xxx.xxx Joi 26 Iun 2014, 23:43 Parolă utilizator schimbată
» Kaba Adrian
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Kaba Adrian » Vin 27 Iun 2014, 09:19

Dupa ce m-am uitat pe e-mail si am vazut, acum am o parola de gen cifre si litere data de forum...
Kaba Adrian
 

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Andrei Rocar 1035 » Vin 27 Iun 2014, 12:51

Am si eu, o intrebare!
De ce hotareste Adrian sa-mi fie sters contul???
Eu stiu ca Administratorii contului i-au deciziile!
Atata taimp cat nu VORBESC URAT: INJUR etc, si NU POSTEZ FEL SI FEL DE PROSTII, mie mi se pare ok.. sa nu m-i se sterga contul. :roll:
Andrei Rocar 1035
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm 07 Iun 2014, 13:57

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Alexandru » Vin 27 Iun 2014, 13:33

Administratorii iau deciziile de a sterge conturi pe baza regulamentului. Daca aveti neintelegeri intre voi, va rog sa le purtati in afara acestui forum. Daca nu intelegeti, vom aplica regulamentul.

Multumesc.
Nu poti sa arati ca esti drept in fata unei lumi intregi, daca nu esti drept cu tine insuti si cu persoanele din jurul tau.
http://www.transport-in-comun.ro
Avatar utilizator
Alexandru
Site Admin
 
Mesaje: 271
Membru din: Mar 23 Oct 2012, 14:41
Localitate: Bucuresti -Sector 2

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Andrei Rocar 1035 » Sâm 28 Iun 2014, 11:09

Ok , Alexandru, nu este nevoie! Dar nu stiu dece s-a bagat... :oops:
Andrei Rocar 1035
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm 07 Iun 2014, 13:57

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Kaba Adrian » Sâm 28 Iun 2014, 18:41

Stimate Andrei Rocar 1035, am dorit sa cer aceasta decizie in privinta ta, avand in vedere neseriozitatea pe care o poti avea in tine. Ramane doar sa mai incalci din regulament, pentru ca, pe rand, vei primii: warn(atentionare), cont suspendat sau ban (nu vei mai putea face din activitarea forumului) de la Administratoriii Forumului.Nustii sa atasezi o fotografie pe forum?!? cere si ti se va da!!! exista destul de multe tutoriale pe tot internetul asta. :roll:
-------------------------
Insa as mai avea o rugaminte, sa scoateti asta :roll:
2014-06-28_195458.png
2014-06-28_195458.png (694 Octeţi) Vizualizat de 117480 ori
Kaba Adrian
 

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Rathgeber2523 » Sâm 28 Iun 2014, 20:27

ADRIAN KABA ARE COMPLET DREPTATE !!! eu zic sa terminati cu Stancea
Rathgeber2523
 
Mesaje: 15
Membru din: Dum 04 Mai 2014, 08:29

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Sâm 28 Iun 2014, 21:15

Rathgeber2523 scrie: eu zic sa terminati cu Stancea

Nu eşti în măsură să decizi cine pleacă şi cine rămâne pe forum.

Kaba Adrian scrie:Insa as mai avea o rugaminte, sa scoateti asta

E o măsură anti-spam şi anti-ăia care nu ştiu să posteze şi întreabă de 100 de ori acelaşi lucru. Deocamdată rămâne.
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Matei » Joi 30 Oct 2014, 01:58

Am observat ca ora de pe forum este cu 10 minute inainte.
Matei
 
Mesaje: 59
Membru din: Vin 05 Iul 2013, 21:45
Localitate: Bucureşti

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Lun 03 Noi 2014, 01:07

Ceasul are ca referinţă ora serverului, noi putem seta doar fusul orar. Dar şi atunci se ia ca referinţă tot ora serverului (când instalezi phpBB eşti întrebat pe ce fus orar e serverul).
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Matei » Joi 06 Noi 2014, 01:07

Acum vad ca arata ora exacta ! ;)
Matei
 
Mesaje: 59
Membru din: Vin 05 Iul 2013, 21:45
Localitate: Bucureşti

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Joi 06 Noi 2014, 21:02

Problema era a serverului. Serverul este la Câmpina (deci în România), probabil cei de la ABO Net au observat şi ei neconformitatea şi au modificat.
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Alexandru » Dum 04 Ian 2015, 19:09

Am facut putina curatenie in sectiunea dedicata Muncipiului Bucuresti. Am rugamintea sa cautati topicul in care doriti sa scrieti un mesaj inainte de a deschide unul nou cu acelasi subiect.
Nu poti sa arati ca esti drept in fata unei lumi intregi, daca nu esti drept cu tine insuti si cu persoanele din jurul tau.
http://www.transport-in-comun.ro
Avatar utilizator
Alexandru
Site Admin
 
Mesaje: 271
Membru din: Mar 23 Oct 2012, 14:41
Localitate: Bucuresti -Sector 2

Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Škoda 15T » Mie 13 Ian 2016, 16:36

Bună ziua ! Doresc ștergerea contului meu de pe acest forum !
Motivul pentru care doresc acest lucru este că vreau să îmi retrag activitățile din mediul on-line.
Cu stimă, Costin !
Škoda 15T
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm 15 Iun 2013, 09:34

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Sâm 30 Ian 2016, 17:54

Am consultat toată echipa de administratori. Nu considerăm că e necesar să dezactivăm conturi, mai ales că e posibil ca deţinătorii lor să se răzgândească.

Am observat şi noi că oamenii nu prea se implică în dezvoltarea acestui forum - se vede asta din numărul extrem de redus de postări. Dar nu cred că acesta este un motiv pentru care utilizatorii deja existenţi să ceară ştergerea conturilor.

Speranţa moare ultima, iar de rezistat acest forum va rezista, indiferent de previziunile unor puşcaşi sau vânzători de imprimante. Partea de găzduire este asigurată (şi nu vom pretinde niciodată bani de la utilizatori pentru asta), partea soft e şi ea asigurată (în limitele cunoştinţelor, ce-i drept), se face regulat back-up al bazei de date, putem rezista cu brio următorii 50 de ani (sau mai mulţi, sper să trăiesc mai mult).
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde 133 » Mar 19 Sep 2017, 20:09

Nu am o sugestie sau o reclamatie, am o intrebrare.
Data fiind treaba neplacuta cu Photobucket... administratia ar prefera ca, preventiv, pozele cu titlu de info postate de membri sa fie atasate mesajelor (si implicit gazduite de forum) sau ca link catre flickr/imgur?
https://www.flickr.com/photos/146817144@N02/
Purcelul mov presedinte = inflatie 500%
Avatar utilizator
133
 
Mesaje: 5089
Membru din: Joi 07 Apr 2016, 22:04

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde Dr2005 » Mie 20 Sep 2017, 09:44

La ora actuală, utilizatorii pot anexa poze atât ca link Flickr sau alte servicii similare, cât şi direct în forum. Găzduirea domeniului este de tip ,,spaţiu nepartiţionat", deşi există riscul ca, la un moment dat, serviciul de găzduire să spună că facem trafic prea mare.

Totuşi, pentru a nu încărca prea tare serverul, aş recomanda utilizarea Flickr.
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde 133 » Mie 24 Iun 2020, 22:19

Puteti muta va rog sectiunea "Pe doua roti" din zona de subsol "De toate pentru toti", inivizibila cititorilor neautentificati, in main forum, zona "Bucuresti si Judetul Ilfov"? In sfarsit a inceput o extindere reala a acestui tip de infrastructura ar fi pacat sa ramana in anonimat. Multumesc.
https://www.flickr.com/photos/146817144@N02/
Purcelul mov presedinte = inflatie 500%
Avatar utilizator
133
 
Mesaje: 5089
Membru din: Joi 07 Apr 2016, 22:04

Re: Sugestii şi reclamaţii

Mesajde ADK » Lun 25 Apr 2022, 22:34

Nu știu unde aș putea întreba asta, dar s-ar putea ”candida” pentru funcția de moderator pe forum?
ADK
 
Mesaje: 313
Membru din: Lun 19 Oct 2020, 16:53


Înapoi la Sugestii şi reclamaţii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron
Acest site foloseşte cookie-uri - Termeni şi condiţii de utilizare
Powered by Dr2005