Promovarea Comunitatii Transport In Comun

Sugestii, reclamatii, dar si alte probleme legate de forum si site.

Promovarea Comunitatii Transport In Comun

Mesajde Alexandru » Dum 09 Iun 2013, 10:18

Publicitatea directa, de la om la om, este cea mai buna si eficienta metoda de promovare a forumului. Avand in vedere acest lucru, cerem ajutorul si sustinerea dvs.
De asemenea, dorim sa discutam in acest topic, despre metode eficiente si ideei privind promovarea comunitatii noastre.

Site-urile sociale sunt o metoda foarte buna de promovare.
Aveţi un cont pe facebook/myspace/netlog/hi5 etc? Daca da, atunci adăugaţi un banner, link, descriere, etc. Este profilul dumneavoastră si puteţi sa il folosiţi cum doriţi, in plus aceste site-uri permit acest lucru.

Yahoo!.
Adăugaţi link către forum la status-ul programului/programelor de mesagerie instanta pe care le folosiţi. (MSN/Yahoo etc.)

Semnături si promovare prin e-mail.
Adăugaţi link-ul in semnătura dumneavoastră pe fiecare forum/site pe care il vizitaţi, dar asiguraţi-va ca nu incălcaţi regulile acelui forum/site inainte de a face acest lucru. Faceţi acest lucru si pe site-uri care nu au legătură cu tema forumului. Nu se ştie niciodată!
Puteţi de asemenea sa va adăugaţi o semnătură si la e-mailurile dumneavoastră si setaţi clientul de e-mail astfel incat sa va fie adăugată semnătura de fiecare data cand trimiteţi un e-mail.

Asteptam si alte propuneri din partea voastra. De asemenea,se recunoaste munca celor care promoveaza si sustin forumul.

Multumim.
Echipa Comunitatii Transport In Comun
Nu poti sa arati ca esti drept in fata unei lumi intregi, daca nu esti drept cu tine insuti si cu persoanele din jurul tau.
http://www.transport-in-comun.ro
Avatar utilizator
Alexandru
Site Admin
 
Mesaje: 271
Membru din: Mar 23 Oct 2012, 14:41
Localitate: Bucuresti -Sector 2

Re: Promovarea Comunitatii Transport In Comun

Mesajde Catalin.C » Joi 12 Sep 2013, 11:52

Buna ziua! :)

Sunt administratorul forumului TransPloiesti, forum legat de transportul public din Ploiesti. Pentru ca nu am gasit alt topic, respectiv un moderator / administrator cu care sa pot comunica am decis sa va scriu aici. Doresc sa realizez o colaborare cu forumul dumneavoastra. Astfel, putem promova ambele "comunitati". De asemenea, am cateva propuneri pe care as dori sa vi le impartasesc.
Daca am gresit trimitand aici mesajul va rog sa ma scuzati si sa imi stergeti mesajul.

Astept mesajul dvs. O zi placuta in continuare! :)
Catalin.C
 
Mesaje: 17
Membru din: Joi 12 Sep 2013, 08:38
Localitate: Ploiesti

Re: Promovarea Comunitatii Transport In Comun

Mesajde Alexandru » Vin 13 Sep 2013, 09:04

Cel mai bine trimiti un e-mail la transportbucuresti.trei(a)gmail.com
Nu poti sa arati ca esti drept in fata unei lumi intregi, daca nu esti drept cu tine insuti si cu persoanele din jurul tau.
http://www.transport-in-comun.ro
Avatar utilizator
Alexandru
Site Admin
 
Mesaje: 271
Membru din: Mar 23 Oct 2012, 14:41
Localitate: Bucuresti -Sector 2

Re: Promovarea Comunitatii Transport In Comun

Mesajde Dr2005 » Mar 17 Sep 2013, 17:45

Bună ziua, cred că este mai bine să îmi trimiteţi propunerile pe mail la transportbucuresti.trei(a)gmail.com. Putem stabili astfel ce facem şi cum facem.

Îmi cer scuze pentru întârzierea cu care răspund, am avut multe pe cap zilele acestea.
Avatar utilizator
Dr2005
Site Admin
 
Mesaje: 2711
Membru din: Dum 21 Oct 2012, 22:25
Localitate: Bucureşti, Sector 6, Drumul Taberei

Re: Promovarea Comunitatii Transport In Comun

Mesajde Alexandru » Lun 26 Mai 2014, 00:30

Dragi membri, incepand de azi puteti folosi hastag-ul #transportincomun in postarile voastre de pe Facebook

In curand vom anunta si lansarea paginii Transport In Comun.
Nu poti sa arati ca esti drept in fata unei lumi intregi, daca nu esti drept cu tine insuti si cu persoanele din jurul tau.
http://www.transport-in-comun.ro
Avatar utilizator
Alexandru
Site Admin
 
Mesaje: 271
Membru din: Mar 23 Oct 2012, 14:41
Localitate: Bucuresti -Sector 2


Înapoi la Sugestii şi reclamaţii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Acest site foloseşte cookie-uri - Termeni şi condiţii de utilizare
Powered by Dr2005