Omsi Bus Simulator

Simuatoare de trenuri, tramvaie, autobuze, troleibuze, camioane, avioane, etc.

Omsi Bus Simulator

Mesajde AndreiSYA » Lun 10 Iun 2019, 08:14

Deschid acest subiect pe baza jocului cu autobuze. Este și versiunea a 2-a și anume Omsi 2. Dar din punctul meu de vedere, Omsi 1 este mult mai reușit față de 2
Avatar utilizator
AndreiSYA
 
Mesaje: 931
Membru din: Sâm 09 Mar 2019, 23:11
Localitate: Ilfov

Re: Omsi Bus Simulator

Mesajde ADK » Dum 15 Noi 2020, 21:26

Eu sunt de părere că este invers. OBS2 are multiple avantaje față de OBS1, ce-l avantajează pe primul mai mult este FPS-ul, care este ceva mai mare față de al doilea (asta deoarece nu există prea multe detalii care să-i creeze lag). Totuși, nu doar prezența articulatelor îl face mai faimos pe al doilea, ci și anumite scripturi care aduc realitatea în lumea virtuală. În trecut când încă aveam vârsta de stat în fața calculatorului, și timpul mai mult, mai făceam diverse editări, fie la autobuze sau hărți, dar nu foarte reușite. Am făcut și câteva orășele de la zero, sau am refăcut tot Grundorful de câteva ori (vroiam într-o zi și Spandau). Am încercat chiar să fac o linie de tramvai în Grundorf, iar într-o altădată de troleu (evident că captatorii nu se țineau de rețea, nici rușii încă nu cred că i-au dat de cap nici acum). Unele ss-uri încă le-am găsit pe un vechi forum, dar nu are rost să le mai public deoarece erau de-a dreptul niște eșecuri.
ADK
 
Mesaje: 313
Membru din: Lun 19 Oct 2020, 16:53


Înapoi la Simulatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron
Acest site foloseşte cookie-uri - Termeni şi condiţii de utilizare
Powered by Dr2005